Diyanet TV'de yeni dönem

Diyanet TV, yeni ekran kimliğiyle yayın hayatına başladı

Diyanet TV'de yeni dönem

Diyanet TV, yeni ekran kimliğiyle yayın hayatına başladı

Diyanet TV'de yeni dönem
16 Eylül 2018 - 19:13

Diyanet TV, yeni logosuyla yayına başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığının toplumu din konusunda aydınlatma görevi çerçevesinde yerine getirdiği radyo, televizyon ve internet yayıncılığında önemli bir gelişme yaşandı. Diyanet TV, yenilediği kurumsal kimliği ve güçlü içeriğiyle yeni yayın dönemine başladı.

Özel Yayın

16 Eylül akşamında saat 23.45’te "Özel Yayın" gerçekleştirildi.

DİB Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt’un radyo ve televizyon hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdiği özel yayında, gece saat 00.00'ı gösterdiğinde Diyanet TV’nin kurumsal kimliği yeni bir görünüme kavuştu. Kanalın yeni logosu Hafız Ali Tel'in Ahmet Hamdi Akseki Camii'nden okuduğu Şuarâ ve Fatih Sûresi ile birlikte değişti.

65 farklı program

Diyanet TV’de yeni yayın döneminde, birbirinden farklı formatı ve içeriğiyle yeni programlar ekrana gelecek.  Programlarda Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcileri başta olmak üzere akademisyenler ve alanında uzman konuklar yer alacak.

Kur’an-ı Kerim okuma, öğrenme, anlama ile Peygamber Efendimiz (sav)’in hayatını anlatan programlar başta olmak üzere, din ve ahlaktan kadın-aileye; çocuktan psikolojiye, aktüel belgesellerden ilmi programlara, eğitimden sinemaya, gençlikten engellilere yönelik programlara kadar pek çok alanda program gerçekleştirilecek.

Diyanet TV, doğru dini bilginin kamuoyuna televizyon ve internet yayınlarıyla ulaştırılmasında önemli bir misyonu yerine getirecek.

 

Bu haber 1480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum