AGD'den 1 Milyon Hatim kampanyası

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Koronavirüs sebebiyle 1 Milyon Hatim Okuma Kampanyası başlattı.

AGD'den 1 Milyon Hatim kampanyası

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Koronavirüs sebebiyle 1 Milyon Hatim Okuma Kampanyası başlattı.

AGD'den 1 Milyon Hatim kampanyası
05 Nisan 2020 - 23:55

Türkiye’nin öncü gençlik hareketlerinden Anadolu Gençlik Derneği (AGD), #1MilyonHatim organizasyonu başlatarak hatim okumak isteyenlerin başvurabileceği özel bir internet sitesi kurdu.

AGD Genel Başkan Yardımcısı Beytullah Karataş, islamvemedya.com’a yaptığı açıklamada, ülkemiz başta olmak üzere bütün İslam coğrafyasıyla birlikte tüm insanlığın Koronavirüsten kurtulması için  #1MilyonHatim kampanyası başlattıklarını söyledi.

2 saatte 20 ülkeden başvuru

Karataş, hatim kampanyasını organize etmek için bir internet sitesi kurduklarını ve 5 Nisan 2020 tarihinde saat 21.30’da başlatılan kampanyaya 2 saat içinde 20 ülkeden başvuru yapıldığını ifade etti. Karataş, bu süre zarfında 570 hatim alındığını kaydetti.

Karataş, “Yetkililerin uyardıkları konularda elbette maddi tedbirlerimizi almak zorundayız. Ancak bunun yanında manevi tedbirlerimizi de almak inancımızın gereğidir. Kur’an gönüllerimize bir ferahlık vesilesidir” diye konuştu.

Hatim duasının 19 Mayıs 2020 Salı günü, Kadir gecesinde yapılacağını kaydeden Karataş, “Bu vesileyle Hatim kampanyamıza tüm vatandaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz” dedi.

Hatim Başvurusu için: agdhatim.com

agdhatim.com sitesinden hatim kampanyasına başvuru yapılabiliyor.

“Koronavirüs salgını sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşlarımız ve bu virüsten tüm insanlığın kurtulması için bir hatim de siz okuyun.” mesajının bulunduğu sitede, “Cüz Oku” ve “Hatim Oku” şeklinde linkler yer alıyor.

Bu linklere yapılan başvurunun ardından, okunacak cüz veya hatim, aynı ekranda başvuru sahibine iletiliyor.

Sitede ayrıca, kampanyayı duyuracak materyaller de yayınlanıyor.
 

Bu haber 1343 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum