Dini programlar hakkında açıklama

Diyanet televizyon ve radyolarımız milletimizin hizmetindedir

Dini programlar hakkında açıklama

Diyanet televizyon ve radyolarımız milletimizin hizmetindedir

Dini programlar hakkında açıklama
18 Mayıs 2018 - 19:50

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından gerçekleştirilen “8. Güncel Dinî Meseleler İstişare Toplantısı”nın sonuç bildirgesini kamuoyu ile paylaştı.     

Sonuç bildirgesinde, Ramazan’da yayınlanan dini televizyon programlarıyla ilgili şu madde yer aldı:  

“Ramazan ayında gerçekleştirilen dinî içerikli programlar, inançtan ibadete, ahlaktan sosyal hayata, ilimden kültür ve medeniyete kadar hemen her alanda bilgilendirme ve bilinçlendirme için çok önemli bir fırsat sunmaktadır. Bu itibarla programlarda, İslam’ın temel kaynaklarına dayalı sahih dinî bilgi esas alınmalı, hurafelerden, ayrıştırıcı ve ötekileştirici söylemlerden ve her türlü istismardan uzak durulmalıdır.”  

“Diyanet televizyonu ve radyolarımız Ramazan ayında da milletimizin hizmetinde olacaktır.”  

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş diğer taraftan, Ramazan ayı boyunca Diyanet’in hizmet ve faaliyetleri hakkında, bir basın toplantısında da açıklamalarda bulundu. Ramazan ayının, bilgi dünyamızı zenginleştirmemiz için önemli bir fırsat olduğunu ifade eden Başkan Erbaş, Diyanet televizyon ve radyoları hakkında şunları söyledi:   

“Diyanet İşleri Başkanlığımız, cami sohbetleri ve özel irşat programları ile İslam’ın temel kaynakları, ilim ve medeniyet birikimimizin ana yolu doğrultusunda milletimizi bilgilendirmeye devam edecektir. Bu manada din eğitimi, din hizmetleri ve halkımızın dini hayatına rehberlik sorumluluğunun gereği olarak, Diyanet televizyonumuz Ramazan ayına özel hazırlıklar ve çalışmalar yapmaktadır. Başta iftar ve imsak olmak üzere günün her anında Diyanet Televizyonumuz ve radyolarımız, özgün programları ve dinimizi, milletimizi, medeniyet değerlerimizi doğru ve güzel şekilde anlatmaya ve tanıtmaya yönelik etkinlikleriyle milletimizin hizmetinde olacaktır.”

Bu haber 2245 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum