Görmez: "Televizyonda din satmaya kalkışan tüccarlar var."

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, TRT Diyanet’te yayınlanan özel bir programda, medya ve din ilişkisi açısından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Görmez: "Televizyonda din satmaya kalkışan tüccarlar var."

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, TRT Diyanet’te yayınlanan özel bir programda, medya ve din ilişkisi açısından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Görmez:
14 Ekim 2016 - 09:28

Görmez, “Televizyon ekranlarından din satmaya kalkışan tüccarlar var bu ülkede. Ama bu tüccarlarla mücadele sadece Diyanet’e düşmez” diyerek Türkiye’deki kurumların kimsenin özgürlüğüne müdahale etmeden yanlışları söylemesi gerektiğini söyledi.   

9. Avrasya İslam Şûrası nedeniyle İstanbul’da bulunan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, TRT Diyanet’te yayınlanan bir canlı yayın programına konuk oldu. FETÖ’nün din istismarını detaylarıyla anlatan Başkan Görmez, FETÖ’nün Müslümanların iyilik duygularını istismar ederek en büyük kötülüklerden birini yaptığını söyledi.

Diyanet’in uzun süredir, FETÖ’yle mücadele ettiğini dile getiren Başkan Görmez, bundan sonra da dini istismar eden hareketlere karşı Diyanet’in bütün bir teşkilat olarak gerekli çabayı sarf edeceğini vurguladı.    Başkan Görmez, “İslam dininin bütün bu adaleti, ahlakı, emirleri, yasakları ortadayken onları bırakıp “Efendim bir kurtarıcı gelecek ve bizi kurtaracak” diye insanları bu şekilde aldatmaya kalkıştığı zaman bu ülkede din görevi yapan, mihrap görevi yapan bütün hakikat erlerinin harekete geçip, aziz cemaati Müslim’in sakın bunlara kanmayın demesi gerekiyor” dedi.   

Başkan Görmez, televizyonlarda din satmaya kalkışan tüccarların olduğunu da söyleyerek şöyle devam etti:

 “Bu ülkede televizyon ekranlarından din satmaya kalkışan tüccarlar var. Ama bu tüccarlarla mücadele sadece Diyanet’e düşmez. Eğer hukuk düzeni varsa hukuk düzeninin yapacakları vardır. Eğer RTÜK varsa, RTÜK’ün yapacakları vardır. Eğer üst kurullar varsa, üst kurulların yapacakları vardır. Bize düşen sadece bu ülkede kimsenin özgürlüğüne müdahale etmeden yanlışın yanlış olduğunu ifade etmektir. Bu topraklarda artık din üzerinden insanları kimse aldatmamalı. Dini istismar ederek hiç kimse kendi şahsı, kendi egosunu tatmin etmeye kalkışmamalı. İslam’ın bütün emirlerinin, İslam’ın apaçık hükümlerini çiğneyerek hiç kimse kendisinin kurtarıcı bir Mehdi olarak gönderildiğini, milletin gözünün içine baka baka yalan söylememeli.  

Bu haber 2632 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum