Kurt: "Diyanet TV, toplumun her kesiminin kanalıdır"

Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, "Diyanet TV, toplumun her kesiminin, her ferdinin ekranıdır" dedi.

Kurt: "Diyanet TV, toplumun her kesiminin kanalıdır"

Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, "Diyanet TV, toplumun her kesiminin, her ferdinin ekranıdır" dedi.

Kurt:
31 Aralık 2018 - 17:42

 

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürü Dr. Fatih Kurt, Diyanet TV’nin yayın içerikleriyle toplumun tüm kesimlerine hitap ettiğini vurgulayarak, “Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumun her kesiminin kurumu ve Diyanet TV ekranı da, toplumun her kesiminin ve her ferdinin ekranıdır. Böyle bilinmesini ve böyle bir düşünceyle herkes tarafından takip edilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Dr. Fatih Kurt, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Diyanet TV Tanıtım Gecesi’nde canlı yayına bağlanarak Diyanet TV hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. 2018 yılının Diyanet İşleri Başkanlığı yayıncılığı adına, önemli gelişmelerin yaşandığı bir yıl olduğuna temas eden Kurt "Başkanlığımız uzun yıllardan beri, TRT ile işbirliği içerisinde, başarı ile yürütmüş olduğu yayıncılığa, bu yıl içerisinde müstakil olarak devam etmeye başladı” dedi.

 

Diyanet TV'nin temel gayesi, toplumu sahih dini bilgi ile buluşturmaktır

Diyanet TV’nin Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde 6 Ağustos’tan itibaren 24 saat yayın yaptığını, 17 Eylül’den itibaren de yeni yayın dönemine yeni logosuyla daha da güçlü olmak için gayret eden bir televizyon olduğunu bildiren Kurt, Diyanet TV’nin temel amacının şöyle dile getirdi:

“Diyanet İşleri Başkanlığının televizyon yayıncılığı alanında olmasının temel nedeni, toplumu doğru dini bilgiyle buluşturmak. Bunun için bu yayıncılığı yapıyoruz biz. Televizyon programlarımızın temel oturmuş olduğu nokta, burasıdır. Ekranlarımıza her gün yeni programlar katma, halkımızı farklı alanlarda, hem toplumun her kesimine hitap edecek program çeşitlerini artırmaya çalışıyoruz.”

 

Diyanet TV’de Ezanı Güzel Okuma Yarışması yayınlanacak

2019 yılında yayınlanacak pekçok programla beraber iki programın altını çizen Dr. Fatih Kurt, şunları söyledi: “Çok yakında Ezanı Güzel Okuma Yarışmamız başlayacak. Ezan bir çağrı. Bu program ise ezanın güzel okunması noktasında önemli bir katkı sunmuş olacak.”

 

Hatibin Kum Saati, ekrana geliyor

“Ardından, “Hatibin Kum Saati” ismiyle, imam-hatip lisesi öğrencilerimiz arasında gerçekleşecek olan bir münazara yarışmamız 2019 yılında yayına başlamış olacak. Buna ilaveten, yeni programlarla, ekranımız daha güçlü, daha merakla ve heyecanla takip edilen, çocuğun, gencin, kadının, ailenin unutulmadığı bir ekran olarak yayıncılığa devam edeceğiz.

 

Diyanet TV’yi yeni frekanslarından izlemeye davet ediyoruz.

Kurt, ayrıca Diyanet TV frekanslarıyla ilgili de bilgi verdi. Müstakil bir yayıncılığın gereği olarak frekans değişikliğine gidildiğini belirten Kurt, “Bu sebeple, bizi izleyenlere, dostlarımıza, yeni frekanslarımızı hemen, bugünden itibaren ayarlamak suretiyle kesintiye uğramaksızın bizi izlemelerini hatırlatmış oluyorum. Yeni frekanslarımızla HD ve SD yayına devam edeceğiz. Aynı şekilde, farklı yayın platformlarından yayına çıkmaya devam edeceğiz. Ama herkesin çevresine, etrafına, dostlarına, bunu duyurmak suretiyle Diyanet TV’nin takibi konusunda katkı sunmasına bekliyoruz.”

 

Herkesin kanalı: Diyanet TV

Kurt konuşmasını şöyle tamamladı:

"Diyanet İşleri Başkanlığı, televizyon yayıncılığıyla her konuda olduğu gibi, dini konuları magazinleştirmeden, dini asla bir tartışma aracı haline asla dönüştürmeden, asla reyting kaygısı gütmeden, olayı bir reytinge dönüştürmeksizin,  insanımızı İslam dininin güzellikleriyle buluşturma noktasında gayret gösteren bir ekran. Birleştirici bir ekran, ötekileştirmeyen bir ekran. Herhangi bir mezhepsel ve etnik ayrılığı, asla tasvip etmeyen bir ekran ve yayıncılık anlayışıyla yayın yapıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı, toplumun her kesiminin kurumu ve Diyanet TV ekranı da, toplumun her kesimi ve her ferdinin ekranıdır. Böyle bilinmesini ve böyle bir düşünceyle herkes tarafından takip edilmesini istiyoruz."

 

Bu haber 1129 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum