Manisa Müftülüğünden örnek çalışma

“Dijital Dünya ve Sorumluluklarımız” ele alınacak

Manisa Müftülüğünden örnek çalışma

“Dijital Dünya ve Sorumluluklarımız” ele alınacak

Manisa Müftülüğünden örnek çalışma
17 Şubat 2022 - 12:19

Diyanet İşleri Başkanlığının dijital platformlardaki etkin içerik üretimi devam ederken İl Müftülükleri tarafından örnek çalışmalar da hazırlanıyor. Manisa Müftülüğü “Dijital Dünya ve Sorumluluklarımız” başlıklı bir çalıştay düzenliyor.

Manisa Müftülüğü bir taraftan sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanırken diğer yandan da dijital dünyadaki sorumlulukları ele almak üzere bir çalıştay düzenliyor. Çalıştay ile din hizmetlerinde verimliliği artırmak, etkili ve sahih din hizmeti sunumuna katkı sağlamak hedefleniyor.

22 Şubat 2022 tarihinde gerçekleştirilecek çalıştaya Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü Dijital Yayınlar Daire Başkanı Lokman Arslan ve Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Dağ konuşmacı olarak katılacak.

Çalıştayda ayrıca “Sosyal Medya Platformlarının Vaaz ve İrşad Hizmetlerinde Kullanımı”, “Dijital Çağın İletişim Ahlakı”, “Post Modern Çağda Yeni Dini Kimlikler”, “Dijitalizmin Ortaya Çıkardığı Problemler” başlıklı atölye çalışmaları da yapılacak.Soykök: Metaverse de ele alınacak.

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök çalıştayda yenidünya düzeni, 5G, dijital pazarlama, sanal gerçeklik, sosyal medya bağımlılığı, yapay zeka, dijital iletişim, Metaverse, sosyal medya uzmanlığı, viral pazarlama, dijital reklamlar gibi sosyal medya ve dijitale dair birçok konunun masaya yatırılacağını vurgulayarak “Bu çalıştayla beraber düşünmeyi, beraber dijitalleşmeyi, robotlaşmadan insan kalarak dijitalizmi; insanlığın, kendimizin ve ailemizin hayrına nasıl kullanacağımızı; nelere dikkat edilmesi gerektiğini; dijital medyanın tehlikelerinden kaçarak kalbi olan, vicdanı olan, insanlığa hayırlı bir dijital alemi nasıl kurabileceğimizi konuşacağız” değerlendirmesinde bulundu. 

Sonuç bildirgesi yayınlanacak.

Aynı gün saat 16.00’daki sonuç bildirgesiyle tamamlanacak çalıştay, Manisa İl Müftülüğü sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanacak.
 

Bu haber 1206 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum