Türkiye'de ilk: Metaverse ve Din Sempozyumu

Türkiye’de ilk defa “Metaverse ve Din” ilişkisi uluslararası bir sempozyumla ele alınıyor.

Türkiye'de ilk: Metaverse ve Din Sempozyumu

Türkiye’de ilk defa “Metaverse ve Din” ilişkisi uluslararası bir sempozyumla ele alınıyor.

Türkiye'de ilk: Metaverse ve Din Sempozyumu
03 Ağustos 2022 - 12:31

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi (ASBÜ) İslamî İlimler Fakültesi tarafından “Metaverse ve Din” başlıklı uluslararası bir sempozyum düzenleniyor.

Sempozyumla, Metaverse’ün dini hayatla ilişkisini içeren kapsamlı değerlendirmelere yer verilmesi hedefleniyor. Bu kapsamda sempozyumda, mahiyeti ve geleceği, dindarlık, dini gruplar ve cemaatler, dini sosyalleşme, din eğitimi, İslam hukuku, değerler ve ahlak, gençlik gibi yönleriyle metaverse ve din ilişkisi masaya yatırılacak.
 
3-4 Kasım 2022 tarihlerinde

Ankara’da 3-4 Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sempozyumun ayrıntıları açıklandı. Sempozyuma katılmak isteyen araştırmacıların 31 Ağustos 2022 tarihine kadar çalışma özetlerini göndermesi gerekiyor. 11 Eylül 2022’de kabul edilen özetlerin açıklanmasının ardından 3-4 Kasım 2022 tarihinde sempozyum oturumları yapılacak.

ASBÜ İslami İlimler, akademik projelere bir yenisini daha ekliyor

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Metaverse ve Din konulu sempozyum düzenleyen ASBÜ İslami İlimler Fakültesi, yeni teknolojilerin dinî alandaki tesirlerini ele alan projeleriyle öne çıkıyor.

Fakülte daha önce “Din ve Medya Uluslararası Sempozyumu” düzenlenmiş, ardından “Metaverse: Problemler, Zorluklar ve Fırsatlar Çalıştayı”nı gerçekleştirmişti.

Metaverse ve Din Uluslararası Sempozyumu ile ASBÜ İslami İlimler Fakültesi, akademik projelere bir yenisini daha ekleyecek.

Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.

Bu haber 1212 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum