TV'de Miraç Kandili

Miraç Kandili, bu gece idrak edilecek. Miraç gecesi dolayısıyla televizyonlarda da çeşitli özel programlar ekranlara gelecek. 

TV'de Miraç Kandili

Miraç Kandili, bu gece idrak edilecek. Miraç gecesi dolayısıyla televizyonlarda da çeşitli özel programlar ekranlara gelecek. 

TV'de Miraç Kandili
02 Nisan 2019 - 18:51

Miraç Kandili, bu gece idrak edilecek. Sevgili Peygamberimizin bir gece, Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptığı ve Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa ettiği hikmet yüklü yolculuğu ifade eden Miraç, mübarek üç ayların ilki olan Recep ayının 27. gecesi idrak ediliyor. 

Kur’an-ı Kerim’in İsra Suresi’nde “ Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haram’dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescidi Aksa’ya götüren Allah’ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz o, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.” şeklinde beyan edilen ve içinde birçok ilahi hikmeti, sırrı ve bereketi barındıran Miraç gecesi dolayısıyla televizyonlarda da çeşitli özel programlar ekranlara gelecek. 

TRT’nin Miraç Kandili Özel programı saat 20.00’de başlayacak. Program, TRT 1 ve TRT Türk’ten canlı olarak yayınlanacak. TRT1’de Ev Sineması Kuşağında da "Miraç" filmi izleyici ile buluşacak. Film, 00.45’de başlayacak.

Diyanet TV, Kırklareli Hızırbey Camii'nde düzenlenecek kandil programını canlı olarak yayınlayacak.  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katılacağı program, saat 20.10’da başlayacak. 

Kanal 7, Fatih Camii’nde gerçekleştirilecek Miraç Kandili Özel programını canlı olarak ekranlara taşıyacak. Emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek program, 21.40’ta ekranlara gelecek.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Miraç Kandili Özel programı ile saat 23.30’da ATV ekranlarında olacak.
 
Kanal D’nin Miraç Kandili Özel programı 22.30’da, Fox TV’nin Fatih Savaş ile Miraç Kandili Özel programı 00.15’te, Show TV’nin Mustafa Karataş ile Miraç Kandili programı 00.30'da, Star TV’nin Miraç Kandili Özel programı da 00.45’de izleyici ile buluşacak.

Bu haber 979 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum