"Ümmetin Televizyon Kanallarının Kodlarıyla Oynamak Büyük Vebaldir"

Abdülaziz Kıranşal sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

"Ümmetin Televizyon Kanallarının Kodlarıyla Oynamak Büyük Vebaldir"

Abdülaziz Kıranşal sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

17 Ekim 2019 - 15:11

Esra Çevikalpli'nin haberi


Milli Gazete yazarı Abdülaziz Kıranşal sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

Kıranşal twitter hesabında yayınladığı videoda, Müslümanların sahip olduğu medya kuruluşlarındaki içerikler konusunda dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. “Ümmetin parasıyla kurulmuş bir TV kanalında kimliğimize ve değerlerimize aykırı yayınlar yapmak büyük vebaldir” metniyle paylaştığı videoda Kıranşal şunları söyledi:

“Bak dikkat edin! Bizim televizyonlarımız, Müslümanların televizyonları, her görüşe açık olmalıdır (!), herkes orada fikirlerini anlatabilmelidir (!).  O zaman çağır, adam İstanbul sözleşmesini savunsun.  Çağır, LGBT’yi savunsun. Çağır itikadı bozuk bir adamı, hadis inkarcılığı yapsın, modernistlik yapsın. Peki kime gidecek bunların vebali? Böyle bir şey olabilir mi? Ümmetin parasıyla kurulmuş bir televizyon kanalında, bir medya kuruluşunda ancak ümmete fayda edecek şeyler anlatılabilir. İtikadı bozukluk, sapkınlık, haramlar, hatta beşeri ideolojilerin bile sen insanlara propaganda edilmesine izin veremezsin yani. Çıkıp liberalizmi, sosyalizmi, komünizmi, ırkçılığı, beşeri ideolojilerin bile savunulmasına sen müsaade edemizsin. Çünkü, televizyon senin değil. Ümmet adına kurulmuş. Ha sen, herkesin rahatlıkla fikrini ifade edebileceği bir televizyon kanalı istiyorsan, o zaman kendi paranla kurarsın. O televizyona kimi çıkaracaksan çıkar. Hadis inkarcısını mı çıkaracaksın, çıkar. Modernisti mi çıkaracaksın, çıkar. Ama ümmetin televizyonunun kodlarıyla, koordinatlarıyla oynamak en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Peki biz bütün bunları söylerken ne anlatıyoruz?"

“Taviz vermeye başladığınız andan itibaren işin sonu gelmez”

"Kimliğimize sahip çıkacağız. Birileri beğensin, daha geniş kesimlere ulaşalım diye değerlerimizden, dinimizden taviz vermeye başladığımız andan itibaren bu işin sonu gelmez kardeşlerim. Nerede duracağız? Hangi ölçüde duracağız. Ölçüyü kaybettiniz. O yüzden Müslüman, kimlik bilincine sahip olacak ve bu kimliğiyle hareket etme gayreti içinde olacak."   


 

Bu haber 1515 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum