Hassan b. Sabit Sinema Akademisi Kayıtları Başladı

Siyer Vakfı tarafından düzenlenen Hassan b. Sabit Sinema Akademisi için kayıtlar başladı.

Hassan b. Sabit Sinema Akademisi Kayıtları Başladı

Siyer Vakfı tarafından düzenlenen Hassan b. Sabit Sinema Akademisi için kayıtlar başladı.

Hassan b. Sabit Sinema Akademisi Kayıtları Başladı
04 Mart 2020 - 21:26

Siyer Vakfı tarafından sinema alanında başlatılan Hassan b. Sabit (r.a) Sinema Akademisi için kayıtlar başladı.

6 yıldır düzenlenen ve bu yıl Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteklediği Hassan b. Sabit Sinema Akademisiyle sinemaya farklı bir bakış açısı ve yeni bir ufuk kazandırmak hedefleniyor. İçeriği zenginleştirilen akademi süresince farklı alanlarda düzenlenecek atölye çalışmalarının yanı sıra çeşitli etkinlikler, workshoplar, film okumaları ve kısa film çekim çalışmaları yapılacak.

Neden Hassan b. Sabit?

Siyer Vakfınca yapılan açıklamada, sinema akademisine neden “Hassan b. Sabit” isminin verildiği şöyle dile getirildi:

“Günümüzde insanları etkilemek için kullanılan en önemli iletişim araçlarından olan medya ve sinemanın işlevini, gerek cahiliye gerek Asr-ı Saadet döneminde şiir ve hitabet yerine getiriyordu. Hassan b. Sabit (ra) ise bu sahanın en önemli temsilcilerinden biri olup, Hz. Peygamber’in (sas) en maharetli şairlerindendi. Bundan dolayı günümüzün yönetmenleri, yapımcıları, senaryo yazarları ve tabii ki oyuncuları bir yönü ile Hassan b. Sabit’in rolünü oynamaktadırlar. Siyer Vakfımız Hassan b. Sabit’in rolünü üstlenecek bir nesil yetiştirebilme düşüncesiyle, onun muallimliğinde başlatmış olduğu Sinema Akademisinin kapsamını her sene bir adım öteye taşımanın gayretini veriyor.”

Son Başvuru Tarihi 13 Mart

Siyer Vakfının ücret talep etmeden, Âlemlere Rahmet Hz. Muhammed’i (sas) anlama ve anlatma amacıyla düzenlemiş olduğu Hassan b. Sabit Sinema Akademisi’nin kayıtları 13 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek.  

Ön kayıtlar alemlererahmetfilm.com adresinden yapılacak ve ardından adaylar mülakatla belirlenecek.

Senaryo yazımı, yönetmenlik, kurgu-montaj atölyeleri, workshoplar, film okumaları…

Akademi süresince, temel eğitim programları kapsamında senaryo yazarlığı, yönetmenlik ve kurgu-montaj atölyeleri icra edilecek. Senaryo atölyesi, senarist Fatih Özcan’ın; yönetmenlik atölyesi Abdülhamit Güler’in ve kurgu-montaj atölyesi Umut Sakallıoğlu’nun rehberliğinde yapılacak.

Hassan b. Sabit Sinema akademisinde bu sene film okumaları, söyleşiler, kısa film projeleri, dizi/film set ziyaretleri, röportajlar ile sinema ve tiyatro etkinlikleri gibi programlar yapılacak. Ayrıca sinema eleştirmenleri, senarist, yapımcı ve yönetmenler ile verimli workshoplar, dünya sinemasından film okumaları, Hassan b. Sabit Sinema Akademisi kapsamında gerçekleştirilecek.

Hassan B.Sabit Sinema Akademisi Anadolu’da…

Hassan b. Sabit Sinema Akademisi’nin İstanbul’daki eğitimleri Temmuz ve Ağustos aylarında ülkemizin farklı yerlerinde, 7-8’er günlük programlar şeklinde de icra edilecek. İstanbul’daki eğitimler başladıktan sonra Anadolu’da gerçekleşecek programların şehirleri belirlenip, ilan edilip başvurular kabul edilmeye başlanacak.

Başvuru için lütfen tıklayınız.

http://www.alemlererahmetfilm.com/sinema-akademisi-basvuru-formu/

Detaylı Bilgi İçin: 0 212 544 58 46
                              0 553 703 36 90

Bu haber 909 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum