"İslami bakış açısıyla filmler yapmalıyız"

ABD'li yönetmen ve yapımcı Salazar, sinemanın önemini vurguladı.

"İslami bakış açısıyla filmler yapmalıyız"

ABD'li yönetmen ve yapımcı Salazar, sinemanın önemini vurguladı.

18 Şubat 2018 - 13:37

Abdul Latif Salazar, “Filmlerimizi sadece Müslümanlar için yapmamalıyız. Tüm insanların izleyeceği, izlediğinde Müslümanları anlayacağı, kabul edeceği, İslami bir bakış açısıyla film yapmak çok önemli” dedi.   

Siyer Vakfı tarafından düzenlenen “4. Alemlere Rahmet Kısa Film Yarışması” için düzenlenen “Sinema Söyleşileri”ne ülkemizden olduğu gibi dünya sinemasından da önemli isimler katıldı. Star gazetesinde yer alan habere göre “Hac: Yaşam Boyu Süren Yolculuk” ve “El Gazali: Mutluluk Simyacısı” adlı belgesel filmleriyle tanınan ABD’li yönetmen ve yapımcı Ovidio Abdul Latif Salazar, Müslümanların sinemayla ilgili yapması gerekenleri anlattı.   

Müslüman yönetmenlerin yapacakları her işte en iyisini yapması gerektiğini belirten Salazar, “Vereceğimiz mesajı en dikkatli biçimde sinema aracılığıyla ulaştırmamız gerekiyor. Filmlerimizi sadece Müslümanlar için yapmamalıyız. Tüm insanların izleyeceği, izlediğinde Müslümanları anlayacağı, kabul edeceği, İslami bir bakış açısıyla film yapmak çok önemli” diye konuştu.   

“Kendi kahramanlarımızla film yapın”  

Salazar diğer taraftan Müslümanların kendine ait kahramanları olduğuna vurgu yaparak şöyle devam etti:   “Kendi hikayemizi anlatmak için, kimsenin bilmediği, duymadığı, Müslümanların ve İslam’ın kendi öz kahramanlarını kullanmalıyız. İlla “İslam’ı anlatan bir film çekin” demiyorum; ancak kendi kahramanlarımızla film yapın”

Bu haber 2415 defa okunmuştur.