Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Siyer Vakfı tarafında organize edilen yarışanın son katılım tarihi yaklaşıyor.

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor

Siyer Vakfı tarafında organize edilen yarışanın son katılım tarihi yaklaşıyor.

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Başvuruları Devam Ediyor
12 Aralık 2018 - 12:35

 

Siyer Vakfının organize ettiği ve bu yıl beşincisi düzenlenecek olan “Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film ve Senaryo Yarışmasında” son katılım tarihi yaklaşıyor. Son eser kabul tarihi 31 Aralık 2018 olan uluslararası yarışmaya kurmaca, animasyon ve kısa film senaryo dallarında başvurular devam ediyor.

"Kardeşlik" Vurgulanacak

Organizasyon adına konuşan yarışmanın Koordinatörü Cemil Nazlı, bu yıl temanın “Kardeşlik” ifade ederek şu ana kadar müracaat eden eserlerin temaya uygun iddialı yapımlar olduğunu söyledi. Bu yıl belirlenen temanın insanlığa ihtiyaç duyduğu mesajların verilmesi açısından önemli olduğuna vurgu yapan Nazlı, yarışmanın bu yönü ile her şeyden önce yeniden kardeşlik iklimine bir kapı aralaması temennisinde bulundu.

Son Başvuru 31 Aralık

31 Aralık 2018 tarihine kadar başvuruların kabul edileceği yarışmanın gala ve ödül töreni 16 Şubat 2019 tarihinde Cemal Reşit Rey Konser Salonunda yapılacak. Katılımcıların başvurularını belirlenen tarihlere kadar www.alemlererahmetfilm.com internet sitesi üzerinden yapmaları bekleniyor.

Alınan bilgiye göre, yurtiçi ve yurtdışından oldukça yoğun ilgi gösterilen toplamda 100.000 TL ödül dağıtılacak yarışmaya Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün yanı sıra İstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB), Şehir Üniversitesi, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi, Yunus Emre Enstitüsü ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri de destek veriyor.

25 isim projede görev alacak

Organizasyona yön veren Danışma heyetinin yanı sıra Senaryoların ve Kısa Filmlerin ayrı ayrı değerlendirileceği Seçici ve Ana Jüri Heyetlerinde dikkat çekici önemli isimler var.

Danışma Kurulu ile birlikte Nazif Tunç, Turgay Tanülkü, İhsan Kabil, Ahmet Mercan, İsrafil Kuralay, Sadık Yalsızuçanlar, Ali Ural ve Mahmut Fazıl Çoşkun gibi önemli isimler ile birlikte akademi, medya, sanat, edebiyat ve sinema dünyasına mensup birbirinden değerli toplam 25 isim projede görev alacak.

Jüri’ye Uluslararası Katılım

Uzun çalışmalar sonucu, katılan eserlerin değerlendirmelerini yapacak Jüri’ye 3 önemli isim daha dahil edildi. Dünya ve Hollywood Sinemasının renkli karakterlerinden biri olan; Hz Ömer Dizisi, Cennetin Krallığı ve Karayip Korsanları filmlerinden tanınan Ghassan Massoud;  Al-Jazeera Medya Kanal Direktörlerinden Ahmed Mahfouz ve edebiyatçı, yazar, şair ve Film Yapımcısı Shems Friedlander

Tüm jüri üyelerinin katılımı ile gerçekleşecek ve 2019 Şubat ayının 2.haftasında yapılacak Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Sinema Günleri etkinliklerinin detayları 2019 Ocak ayı ilk haftası sanatseverler ile paylaşılacak

5. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması Jüri Heyeti şu şekilde:

Kısa Film Ön Jüri Heyeti:   Tuba Deniz, Nuray Kayacan Sinan Sertel, Seyid Çolak, Erkan Yazıcı
Kısa Film Ana Jüri Heyeti: İsrafil Kuralay, Ghassan Massoud, Ahmed Mahfouz, Shems Friedlander, Nagihan Haliloğlu, Turgay Tanülkü, Mahmut Fazıl Coşkun, Koray Sevindi

Senaryo Ön Jüri Heyeti:   Ayşe Karaköse, Murat Çeri, Yektacan Özçift
Senaryo Ana Jüri Heyeti: Sadık Yalsızuçanlar, Ali Ural, Aykut Ertuğrul, Mahmut Ulu, Mehmet Uyar

TOPLAMDA 100.000 TL ÖDÜL

Bu yıl dereceye girecek olan eserlere toplamda 100.000 TL ödül dağıtılacak.

Kısa Film dalında;

1.lik Ödülü :                       35.000 TL

2.lik Ödülü :                       20.000 TL

3.lük Ödülü :                      10.000 TL

Animasyon Ödülü :         10.000 TL

Sponsor Özel Ödülü :       7.500 TL

Jüri Özel Ödülü :                5.000 TL

Siyer Vakfı Özel Ödülü :                  5.000 TL

Senaryo dalında;

1.lik Ödülü :        3.500 TL

2.lik Ödülü :        2.500 TL

3.lük Ödülü :      1.500 TL

 

Bu haber 3666 defa okunmuştur.