Dijital dünyada önemli açılım

Diyanet, “Dijital Yayın Daire Başkanlığı” kuruyor.

Dijital dünyada önemli açılım

Diyanet, “Dijital Yayın Daire Başkanlığı” kuruyor.

Dijital dünyada önemli açılım
21 Mayıs 2019 - 23:46

Dini yayıncılıkta doğru ve güvenilir adres Diyanet İşleri Başkanlığının yayın hizmetlerinde yeni bir açılım yapılıyor.

Kitap, dergi, radyo, televizyon ve internet yoluyla İslam’ın sahih bilgisini aktaran Diyanet, dijital dünyada önemli bir açılıma hazırlanıyor.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın yaptığı açıklamaya göre “Dijital Yayın Daire Başkanlığı” kuruluyor.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, İslam Araştırmaları Merkezi’nde (İSAM) iftar programına katıldı.  Başkan Erbaş burada yaptığı konuşmada “Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Dijital Yayıncılık Daire Başkanlığı kurmaya karar verdik. Basılı Yayınlar Daire Başkanlığımız var, bir de Dijital Yayınlar Daire Başkanlığı kuracağız inşallah” dedi.

“Diyanet İlmi Dergi Arapça olarak da basılacak”

Diğer taraftan Türkiye’deki ilmi birikimin yabancı dillere, özellikle de Arapçaya çevrilerek öncelikle İslam dünyasında ve genel olarak da bütün dünyaya ulaştırılması gerektiğini söyleyen Erbaş, şöyle devam etti:

“Türkiye'de çok iyi ilim adamlarımız var. Ama yapmış olduğumuz yayınlar Türkçe olduğu için bilinmiyor. Biz Diyanet İşleri Başkanlığında şöyle bir çalışma başlattık. Başkanlığımızın çıkarttığı Diyanet İlmi Dergi’yi Arapça olarak çıkaralım dedik. Haziran'da Arapça Diyanet İlmi Dergimiz çıkıyor inşallah. Bunu dünyanın bütün kütüphanelerine göndereceğiz.

Fotoğraf: Diyanet/Mehmet Öztürk

Bu haber 1224 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum