Dünyada Bir İlk: 'Asr-ı Saadet' Radyo Tiyatrosu

Dünyada ilk defa “Asr-ı Saadet” dönemi, radyo tiyatrosu formatında yayınlanıyor.

Dünyada Bir İlk: 'Asr-ı Saadet' Radyo Tiyatrosu

Dünyada ilk defa “Asr-ı Saadet” dönemi, radyo tiyatrosu formatında yayınlanıyor.

Dünyada Bir İlk: 'Asr-ı Saadet' Radyo Tiyatrosu
25 Ekim 2020 - 23:10

Dünyada ilk defa “Asr-ı Saadet” dönemi, radyo tiyatrosu formatında yayına giriyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Karanlıktan Aydınlığa Asr-ı Saadet” radyo tiyatrosu, 27 Ekim 2020 tarihinden itibaren Diyanet Radyo ve Diyanet Risalet Radyo’da yayınlanacak.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 2020 yılı Mevlid-i Nebi Haftası dolayısıyla düzenlenen tanıtım toplantısında “Asr-ı Saadet Radyo Tiyatrosu” müjdesini verdi.

Yaptığı konuşmada yayına girecek olan Asr-ı Saadet Radyo Tiyatrosu hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Ali Erbaş, “Peygamber Efendimizi anlamak ve onun güzide ashabını tanımak amacıyla hazırladığımız, “Karanlıktan Aydınlığa Asr-ı Saadet” ismiyle radyo tiyatrosu, bu hafta dinleyicileriyle buluşmaya başlayacaktır. 160 bölümden oluşan Asr-ı Saadet radyo tiyatrosu, 27 Ekim 2020 Salı gününden itibaren Diyanet Radyo ve Diyanet Risalet Radyo’da yayına girecek” şeklinde konuştu.

Diyanet Radyo ve Diyanet Risalet Radyoda yayınlanacak.

Geniş bir kadro ile uzun süre çalışılarak hazırlanan 160 bölümlük “Karanlıktan Aydınlığa Asr- Saadet” isimli radyo tiyatrosu, 27 Ekim itibariyle her gün 09.00 ve 17.45'te Diyanet Radyo ve Diyanet Risalet Radyo’da yayınlanacak.

Çizgi filmi de yapılacak

Prof. Dr. Ali Erbaş Asr-ı Saadet Radyo Tiyatrosu’nun dünyada benzeri bulunmayan bir çalışma olduğunu belirtirken, TRT’nin desteğiyle çocuklar için çizgi film formatına da dönüştürüleceğini açıkladı.
 

Bu haber 1989 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum