Kur'an Radyosu, Ramazan ayında yayına başlıyor

24 saat boyunca Kur'an yayını yapan radyo kuruluyor

Kur'an Radyosu, Ramazan ayında yayına başlıyor

24 saat boyunca Kur'an yayını yapan radyo kuruluyor

16 Haziran 2015 - 15:57

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez,  24 saat boyunca yayın yapacak Diyanet Kur’an Radyosu’nun kurulduğunu açıkladı.   

Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonunda düzenlenen basın toplantısında konuşan Görmez, “Vakit İyilik Vakti, Bu Ramazan ve Her Zaman” başlığıyla Ramazan’da kalplerden kalplere iyiliği taşımak için gayret göstereceklerini söyledi.   

Ramazan’ın Kur’an ayı olduğunu hatırlatan Görmez, “Ramazanın en önemli özelliklerinden bir tanesi, bize her sene Kur’an'ımızı getirmiş olmasıdır. Ramazan, Kur’an’ın sadece 14 asır önce nazil olup biten bir kitap olmadığını, Kur’an’ın bir hayat kitabı olduğunu ve her sene bize Kur’an’ın kendi kalbimize, gönlümüze yeniden indirildiğini hatırlatır.” dedi.  

Görmez, Diyanet Radyo bünyesinde kurulan “Kur’an Radyosu”nun Ramazan ayında yayın hayatına başlayacağını dile getirerek şöyle konuştu:   

“Kur’an’ın konuştuğu bir radyomuz olacak”  

“Ramazanın birinci gününden itibaren Türkiye’de 24 saat Kur’an yayını yapan tematik bir radyo istasyonuna kavuşmuş olacağız. Ahmed Hamdi Akseki Camiinin altında Diyanet Radyo bünyesinde ikinci bir radyo olan Diyanet Kur'an Radyo’yu kuruyoruz. Ramazanın birinci gününden itibaren, 24 saat milletimize Kuran’ı okuyan, anlatan, Kur’an’ın ruhunu anlatan, bizim sustuğumuz Kuran’ın konuştuğu bir radyomuz olacak.”  

Ramazan programları için uyarı: “Asıl gayemizin insanları Kur’an’ın hakikatleriyle tanıştırmak olduğunu unutmayalım”  

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, konuşması esnasında, Ramazan ayında yayınlanacak televizyon programları hakkında da uyarıda bulunarak şunları söyledi:   “Kur’an ayı Ramazan ayı münasebetiyle yıllardır iftar ve sahur programları yaparak milletimizi dinin sahih bilgisiyle buluşturan hocalarımıza teşekkür ediyorum. Ancak bu hocalarımızdan bir istirhamım olacak. Kur’an ayı Ramazanda milletimizi mümkün olduğu kadar Kur’an ile Peygamberin sahih sünneti bilgisiyle buluşturalım. Kendimizi Kur’an’ın önünde değil, Kuran’ı önümüzde tutarak, asıl gayemizin insanlarımızı Kur’an’ın hakikatler dünyasıyla tanıştırmak olduğunu unutmayalım.”  

Bu haber 2427 defa okunmuştur.