MEDİAD'dan yazı çağrısı

Son gün 1 Kasım…

MEDİAD'dan yazı çağrısı

Son gün 1 Kasım…

MEDİAD'dan yazı çağrısı
22 Ağustos 2019 - 21:06

Erciyes Üniversitesi Medya ve Din Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından çıkarılan Medya ve Din Araştırmaları Dergisi (MEDİAD) için yazı çağrısı yayımlandı.

2018 yılından beri yayın hayatına devam eden MEDİAD, uluslararası hakemli bir dergi olarak medya ve din araştırmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Haziran ve Aralık aylarında, yılda iki defa yayımlanan MEDİAD, 4. sayısıyla da medya ve din çalışmalarına kaynak olacak.

MEDİAD’ın ilk üç sayısında, özel dosya konularına ilişkin makaleler yayımlanmıştı. İlk iki sayıda “Medya ve İslamofobi” ayrıntılarıyla işlenmiş ve farklı disipliner yaklaşımları içeren toplamda 20 çalışma yer almıştı. Üçüncü sayı ise “Türkiye’de Medya ve Din Araştırmaları” isimli dosya konusuyla çıkmış, disiplinler arası yaklaşımlarla şekillenen araştırma makalelerine, çeviri ve kitap değerlendirmelerine sayıda yer verilmişti.

Aralık ayında çıkacak dördüncü sayısında MEDİAD, yine medya ve din ilişkisine odaklanan çalışmaları, özgün makale ve değerlendirmeleri yayımlayacak.

Dördüncü sayıya çalışmalarını göndermek isteyen araştırmacılar için son tarihse 1 Kasım 2019.
 
Ayrıntılı bilgi için lütfen tıklayınız.
 

Bu haber 1142 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum