"Film iftiralarla dolu"

"Nuh: Büyük Tufan" filminde çirkin iftiralar...

"Film iftiralarla dolu"

"Nuh: Büyük Tufan" filminde çirkin iftiralar...

10 Nisan 2014 - 11:04

Milli Gazete yazarı Mevlüt Özcan, başrolünde Russel Crowe’un yer aldığı “Nuh” filminin iftiralarla dolu olduğunu belirterek, Hz. Nuh’u tanımak için Hûd, Müminûn ve Nuh surelerinin okunmasını tavsiye etti.

Nuh: Büyük Tufan” filminde Hz. Nuh (as)’a karşı çirkin iftiralar atıldığını belirtti. Söz konusu filmin, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Bahreyn, Malezya ve Endonezya gibi İslam ülkelerinde, vizyona girmeden yasaklandığını kaydeden Özcan, filmde yer alan iftiraları şöyle sıraladı

Nuh (A.S.)’ın oğlunun babasını öldürmek için plan yaptığı iddiadan öte iftira ediliyor. Bu tamamen iftiradır. Böyle bir şey yoktur. 

Hz. Nuh’un inşa ettiği gemiye inanmayanların da bindiği iddia ediliyor. Oysa Hz. Nuh’un karısı ve oğlu Hz. Nuh’a iman etmemişler ve gemiye de binmemişlerdir. İnanmayanların da gemiye bindirilmesi iddiası da tamamen iftiradır. 

Hz. Nuh’un mahremi de filimde ahlâka uygun olmayan bir şekilde canlandırılıyor. 

Hz. Nuh’un, filimde yüzü gösteriliyor. İslam’da bu yasaktır. Bu filmin dindar insanların duygularına, inançlarına bir provokasyondur. 

Film de Hz. Nuh’un Allah (C.C.)’ın emrine karşı çıkmış gibi gösterilmesi tamamen iftiradır.”

Filmdeki iftiralara karşı tavsiye

Özcan yazısının sonunda, “Müslümanlara Hz. Nuh’u tanımak için Hud Suresi’nin 36–49, Mü’münun Suresi’nin 27–30 ve Nuh Suresi’ndeki ilgili ayetleri okumalarını tavsiye ederim.” ifadelerine yer verdi.

Milli gazete, geçtiğimiz günlerde de “İftira Tufanı” manşetiyle okur karşısına çıkmış ve yapılan iftiralara ilişkin geniş bir haber  yayınlamıştı.


Bu haber 3176 defa okunmuştur.